Достапни линкови

logo-print

Градоначалникот на Лондон бара расчистување на гужвите


илустрација

илустрација

Градоначалникот на Лондон предупреди дека долгите задржувања за странските патници на аеродромот „Хитроу“ може да го нарушат имиџот на Британија во пресрет на Летните олимписки игри. Градоначалникот Борис Џонсон во службен допис наведува дека долгите редици на аеродромот оставаат ужасен впечаток и бара итно да се расчистат гужвите. Медиумите јавуваат дека патниците кои не се од земјите членки на Европската унија чекаат во ред и по два часа на пасошна контрола.
XS
SM
MD
LG