Достапни линкови

logo-print

Руски активист тврди дека бил тепан во притвор


Роман Доброхотов

Роман Доброхотов

Руски активист вели дека властите не му објасниле зошто го апсат кога се обидел да се моли во црква во Москва за ослободување на Русија од Владимир Путин, човекот кој по 12 години на лидерски позиции во Русија се подготвува за нов претседателски мандат од мај годинава. Полицијата наводно на сила го притворила Роман Доброхотов во неделата, пред катедралата Христос Спасителот. Активистот вели дека бил тепан пред да биде пуштен од притвор.
XS
SM
MD
LG