Достапни линкови

logo-print

Тренерот на Русите се повлекува по европското првенство во фудбал


Дик Адвокат

Дик Адвокат

Руските медиуми јавуваат дека холанѓанецот Дик Адвокат нема да го продолжи договорот и ќе се откаже од позицијата тренер на рускиот национален фудбалски тим, по завршување на Европското првенство. Адвокат во април 2010 година имаше потпишано двегодишен договор со можност за продолжување. Примарна цел му беше обезбедување пласман на Русија во финалето на „Еуро 2012“. Русија е дел од 16-те тимови кои ќе се натпреваруваат за шампионската титула во Јуни и Јули во Полска и Украина.
XS
SM
MD
LG