Достапни линкови

logo-print

Косовската полиција ги отстранува изборните плакати на радикалите


Припадници на косовската полиција за време на изминатиот викенд ги отстраниле од јавните места изборните плакати на Српската радикална партија во реонот на Грачаница, соопшти денеска косовската полиција. Со судски налог, бил извршен и претрес во куќата каде што се наоѓа седиштето на таа партија, при што бил конфискуван изборен материјал, а против претседателот на партијата е покренато обвинение за предизвикување етничка, расна и верска омраза.
XS
SM
MD
LG