Достапни линкови

logo-print

Кинескиот дисидент во американската амбасада во Пекинг


Кинескиот слеп активист за човекови права Чен Гуангченг, кој побегна од домашен притвор пред една недела, се засолнил во американската амбасада во Пекинг, но не бара азил во САД, соопшти денеска негов пријател и дисидент Ху Џиа. Официјални претставници на САД не потврдија дека Чен е под нивна заштита.
XS
SM
MD
LG