Достапни линкови

logo-print

Бил Клинтон со подршка за Обама


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон застана зад актуелниот претседател Барак Обама во кандидатурата за претседателските избори во ноември. Клинтон оцени дека администрацијата на Обама направила прогрес во обновувањето на економијата, а неговиот против-кандидат Мит Румни се залага за политики кои доведоа до најлошата економска криза од времето на големата депресија.
XS
SM
MD
LG