Достапни линкови

logo-print

Двајца осомничени милитанти убиени во Пакистан


Припадници на пакистанските разузнавачки служби велат дека двајца осомничени милитанти биле убиени во ракетен напад на американско беспилотно летало. Разузнавачите, кои инсистираат на анонимност бидејки не се овластени да даваат официјални изјкави, велат дека две ракети од леталото удриле во зграда во племенскиот регион во Северен Вазиристан, напад во кој загинале двајцата осомничени. САД ги сметаат ракетните напади за есенцијални во борба против припадници на терористичката Ал Каеда и сродни групи.
XS
SM
MD
LG