Достапни линкови

logo-print

Неритан Цека предложен за кандидат за претседател на Албанија


Партијата Демократска алијанса го предложи Неритан Цека за функцијата претседател на Албанија, јави дописникот на МИА од Тирана. Кандидатурата на Цека е втора за оваа функција, по онаа на екс-лидерот на социјалистите и екс-премиер Фатос Нано, кој неодамна сам ја прогласи својата кандидатура.
Во соопштението за јавноста партијата искажува убеденост дека Цека има најголеми шанси за поддршка од сите страни.
XS
SM
MD
LG