Достапни линкови

logo-print

Канада нема да издава визи во Иран


Канада најави затворање на визното одделение во амбасадата во главниот град на Иран – Техеран, потег кој веројатно ќе се одрази на илјадници ирански патници. Во соопштение на интернет страната на дипломатското претставништво, пишува дека визниот сервис за житрелите на Иран ќе биде достапен во Канадската амбасада во Анкара, главен град на соседна Турција. Амбасадата во Анкара ќе ги разгледува сите барањеа за визи од Иран како и од Азербејџан, Грузија, Турција и Туркменстан, се објаснува во соопштението.
XS
SM
MD
LG