Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун во посета на Мјанмар


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун пристигна во Мјанмар, земја во југоисточна Азија која неодамна се ослободи од децении војничко владеење. Бан ќе се сретне со нобеловецот Аунг Су Кји, кој е и поранешен политички затвореник. Генералниот секретар на светската организација исто така ќе се сретне и со претседателот Теин Сеин и ќе има обраќање пред пратениците во парламентот.
XS
SM
MD
LG