Достапни линкови

logo-print

Пристигнува новиот шеф на набљудувачите во Сирија


Специјалниот пратеник на ОН во Сирија Кофи Анан со новиот шеф на набљудувачката мисија Роберт Муд

Специјалниот пратеник на ОН во Сирија Кофи Анан со новиот шеф на набљудувачката мисија Роберт Муд

Обединетите нации најавија дека новиот шеф на набљудувачката мисија во Сирија ќе пристигне во земјата денеска. Портпаролот Нерај Синг во Дамаск потврди дека генерал мајор Роберт Муд ќе биде првиот човек на мисијата на светската организација. Муд претходно беше шеф на Организацијата за надгледување на примирја, а работел и на Косово во 1999 и 2002 година.
XS
SM
MD
LG