Достапни линкови

logo-print

Престрелка во Канадахар


Новинските агенции од Авганистан јавуваат дека две лица денеска сакале да извршат самоубиствени напади во седиштето на гувернерот на Кандахар Ториалај Веса. Се прецизира дека притоа дошло до престрелка со безбедносните сили и оти напаѓачите биле убиени, додека гувернерот не бил повреден.
XS
SM
MD
LG