Достапни линкови

logo-print

Зацврстени мерки за безбедност во Дњепропетровск


Дњепропетровск

Дњепропетровск

Мерките за безбедност се зацврстени во украинскиот град Дњепропетровск по експлозиите на четири бомби во кои беа поврдени 27 луѓе. Бомбите, кои биле поставени во канти за отпадоци, експлодираа покрај автобуска станица, кино и градскиот парк. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите. Украинскиот претседател Виктор Јанукович оцени дека експлозиите се предизвик за целата земја.
XS
SM
MD
LG