Достапни линкови

logo-print

Се спушти руската капсула со тројца космонаути


Казахстан, 27.04.2012

Казахстан, 27.04.2012

Руската вселенска капсула со двајца руски и еден американски космонаут, слета денеска безбедно во степите во Казахстан. Тројцата космонаути се вратија на земјата по над 160 дена поминати во орбитата, односно во Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG