Достапни линкови

logo-print

Американската амбасада во Исламбад стравува од напади


полиција стои пред резиденцијата во која се верува дека се наоѓа семејството на осама Бин Ладен

полиција стои пред резиденцијата во која се верува дека се наоѓа семејството на осама Бин Ладен

Американската амбасада во Исламбад соопшти дека им го ограничила движењето на своите вработени во ресторани и низ пазари во главниот град на Пакистан неколку дена пред годишнината од смртта на осама Бин Ладен. Основачот на терористичката Ал Каеда беше убиен во интервенција на американските специјални сили на 2 мај минатата година. Постои загриженост дека милитантите би можеле да ја одбележат годишнината од смртта на нивниот лидер со нови напади.
XS
SM
MD
LG