Достапни линкови

logo-print

Протести со песни против Бреивик


Десетици илјади луѓе се собраа во Осло за да пеат песна за мир која екстремистот Андерс Беринг Бреивик ја мрази. Уште илјадници жители во други градови се придружија кон протестот против човекот кој минатата година уби 77 лица во два напади. Бреивик, кој е на суд, ја има опишано песната „Децата на виножитото“ како марксистичко перење на мозок.
XS
SM
MD
LG