Достапни линкови

logo-print

Сиријската влада ги обвинува бунтовниците за експлозијата во Хама


Хама

Хама

Сиријските државни медиуми јавуваат дека за експлозијата во градот Хама во која загинаа најмалку 16 луѓе биле одговорни бунтовниците. Од друга страна, антирежимски активисти соопштија дека не се сигурни кој можело да стои зад вчерашната експлозија во која, според нив, загинале повеќе од 50 лица. Првично активистите, повикувајќи се на сведоци, јавија дека станува збор за гранатирање на Хама од страна на сиријската војска.
XS
SM
MD
LG