Достапни линкови

logo-print

Тринаесетмина милитанти убиени во Авганистан


Авганистански воен командант тврди дека 13 пакистански и арапски милитанти биле убиени во тековна воена операција во провинцијата Газни. Генералот Дауд Вафадар, командантот на силите на Авганистанската национална армија во Газни во изјава за Радио Слободна Европа вели дека милитантите биле убиени во заедничка операција на НАТО и авганистанските власти која започнала во вторникот.
XS
SM
MD
LG