Достапни линкови

logo-print

Ромни го критикуваше Обама за економијата


Мит Ромни

Мит Ромни

Мит Ромни повторно го критикуваше Претседателот Барак Обама за справувањето со економијата откако ја засили својата позиција како водечки кандидат на Републиканска Партија за ноемвриските претседателски избори.
Мит Ромни претходно победи уште во нови пет држави во трката на републиканците. Станува збор за Конектикат, Делавер, Њујорк, Пенсилванија, и Род Ајленд Ромни побара од гласачите да му помогнат објавувајки дека неговата кампања треба да стави крај на годините разочарување од Обама.
XS
SM
MD
LG