Достапни линкови

logo-print

Министерот Бесими во официјална посета на Берлин


Министерот за одбрана на Република Македонија Фатмир Бесими

Министерот за одбрана на Република Македонија Фатмир Бесими

Министерот за одбрана на Република Македонија Фатмир Бесими денеска ќе отпатува во дводневна официјална посета на Сојузна Република Германија.
Во Берлин, како што е најавено, министерот Бесими ќе биде пречекан со високи воени почести и ќе има средба со парламентарниот државен секретар во германското Министерство за одбрана, Кристиан Шмид, во отсуство на сојузниот министер за одбрана Томас де Мезијер.
.За време на посетата, Бесими ќе оствари средба и со членови на Комисијата за одбрана при германскиот Бундестаг
XS
SM
MD
LG