Достапни линкови

logo-print

Пакистан тестираше ракета со среден дострел


Пакистанската армија соопшти дека успешно тестирала ракета со среден дострел способна да носи нуклеарно оружје.
До овој тест доаѓа откако пред помалку од една недела регионалниот нуклеарен ривал Индија успешно тестираше ракета со долг дострел способна до 5 илјади километри да носи нуклеарна боева глава.
Пакистан не соопшти колку километри е способна да достигне неговата ракета Шахен 1А.
XS
SM
MD
LG