Достапни линкови

logo-print

Сведочење на медиумскиот магнат Руперт Мурдок


Руперт Мурдок

Руперт Мурдок

Медиумски магнат, Руперт Мурдок кој има 81 година, денеска ќе се соочи со обвиненијата дека ги користел неговите британски весници за да влијае врз политичари со цел остварување на бизнис интереси.
До сведочењето наМурдок доаѓа еден ден по откако неговиот син се појави пред истрагата на која се објаснуваше како владин министер ја советувал корпорацијата на Мурдок, News Corp да ја купи успешната ТВ – групација BSkyB минатата година.
XS
SM
MD
LG