Достапни линкови

logo-print

Состанок на Воениот комитет на НАТО во Брисел


Во Брисел денеска треба да се одржи состанок на Воениот комитет на НАТО. Шефовите на генералштабовите на земјите членки на НАТО ќе разговараат за мисијата на Косово (КФОР), повлекувањето на трупите од Авганистан и односите со Русија.
До разговорите доаѓа пред Самитот на Алијансата што треба да биде одржан во Чикаго, кон крајот на мај.
XS
SM
MD
LG