Достапни линкови

logo-print

Ромни победи во пет држави


Американскиот претседателкси кандидат Мит Ромни прогласи победа во нови пет држави во трката на републиканците за соочување со Барак Обама на изборите во ноември. Ромни ефективно победува откако неговиот ривал Рик Санторум се повлече од трката на 10 ти април.
XS
SM
MD
LG