Достапни линкови

logo-print

Десеткратно зголемување на помошта за Сирија


Агенцијата за храна при Обединетите нации соопшти дека ќе достави помош во форма на храна за 500,000 лица во Сирија во следниве неколку недели. Станува збор за десеткратно зголемување на помошта за Сирија од декември минатата година. Фокусот ќе биде ставен во областите кои се погодени од конфликтот во земјата, поконкретно: Хомс, Хама, Идлеб и Дамаск. Сиријските бегалци во соседен Јордан почнаа да добиваат топли оброци неделава.
XS
SM
MD
LG