Достапни линкови

logo-print

Двајца осомничени за тероризам уапсени во Британија


Британската полиција соопшти дека биле уапсени петмина осомничени за планирање терористички акти. Апсењата се случиле во Лутон, северно од Лондон. Уапсените се на возраст од 21 до 35 години и биле притворени на различни локации пред да бидат пренесени во Лондон каде се испрашуваат.
XS
SM
MD
LG