Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Најмалку двајца загинале во експлозија на бомба на главната железничка станица во Лахоре, соопшти пакистанската полиција. Најмалку десетмина се повредени во инцидентот. Властите велат дека бомбата експлодирала во близина на чекална а повредените биле пренесени во болница. Лахоре е втор по големина град во Пакистан.
XS
SM
MD
LG