Достапни линкови

logo-print

Руски опозиционер прекина 40 дневен штрајк со глад


Олег Шеин

Олег Шеин

Руски опозициски политичар го прекина 40 дневниот штрајк со глад. Олег Шеин, кој беше кандидат на изборите на 4 март во Астрахан, на својот блог напиша: „Штрајкот со глад е прекинат откако сите наши пријатели кои ги уапси полицијата се ослободени“. Официјалните резултати покажуваат Шајн се пласирал втор по бројот на гласови во тркатаљ за градоначалничкото место, кое сега го обавува пратеник од партијата на претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG