Достапни линкови

logo-print

Донаторска конференција во Сараево за расселените


Во Сараево денеска се одржува донаторска конференција на која се очекува да бидат собрани околу 500 милиони долари за изградба на домови за 74.000, сеуште расселени лица, по војната во Босна и Херцеговина. Организатор на конференцијата е Високиот комесаријат на Обединетите Нации за бегалци.
XS
SM
MD
LG