Достапни линкови

logo-print

Расправија за имот со пиштоли во населба Козле


Вооружена престрелка се случила синоќа во скопската населба Козле потвдруваат од Министертвото за внатрешни работи.Според нивните првични инфомации станува збор за распарвија која завршила си пукање. Синоќа поради нерасчистени имотно правни односи настанала расправија меѓу двајца возрасни мажи, при што едниот 63 годишен маж испукал неколку куршуми и го ранил 71 годишниот маж со кој се расправал. Ранетиот е однесен на лекување во Ургентниот центар.
Полицијата извршила увид на местото на настанот и работи на негово целосно расветлување.
XS
SM
MD
LG