Достапни линкови

logo-print

Медведев го разреши рускиот пратеник во Киргистан


Димитриј Медведев

Димитриј Медведев

Рускиот претседател Димитриј Медведев го разреши специјалниот пратеник на земјата во Киргистан Владимир Рушшаило, одлука за која за сега нема официјално објаснување. Рушаило стапи на функцијата со цел подобрување на односите на Русија со Киргистан на 31 мај 2010 година. Тоа се случи само еден месец откако тогашниот претседател на Киргистан Курманбек Бакиев отстапи од функцијата а власта ја превзема техничка влада на чело со Роза Атамбаева.
XS
SM
MD
LG