Достапни линкови

logo-print

Најавени активностите за Денот на Европа во Македонија


Шеф на Делегацијата на ЕУ во РМ Аиво Орав

Шеф на Делегацијата на ЕУ во РМ Аиво Орав

Повеќе од 30 активности вклучува овогодинашната прослава за Денот на Европа - 9 Мај што ја организира Делегацијата на Европската унија во Македонија во партнерство со Секретаријатот за европски прашања и Европското движење на Македонија. Според амбасадорот на ЕУ Аиво Орав, целта на активностите е да се одбележи 62 роденден на Европската унија и да е приближи процесот на евроинтетграции до граѓаните.„ Токму затоа настаните ги организираме во Скопје и во повеќе други општини за да допреме до што повеќе граѓани“ рече амбасадорот Орав.
XS
SM
MD
LG