Достапни линкови

logo-print

Инспекција на приватните авиопревозници во Пакистан


остатоци од урнатиот авион на 20 април

остатоци од урнатиот авион на 20 април

Пакистанските власти започнаа со инспекции на сите патнички авиони кои ги користат приватните пакистански авиопревозници. Инспекциите следат по по падот на џетот „Бхоја Ер“ во Исламбад, кога загинаа сите 127 патници кои биле на леталото. Властите информираат и за дополнителен инцидент во неделата, кога пукнала гума при слетување на авион со 178 патници во Карачи.
XS
SM
MD
LG