Достапни линкови

logo-print

Брејвик изрази жалење за случајно убиените


Андерс Брејвик

Андерс Брејвик

Андерс Брејвик изјави дека жали за случајно убиените во бомбашкиот напад во Осло, но не и за масакрот што го изврши во кампот на норвешката владејачка Лабористичка партија на островот Утоја кога уби 69 луѓе. Денеска треба да биде последниот ден од неговото воведно сведочење пред судот во Осло каде што одговора за минатогодишните напади.
XS
SM
MD
LG