Достапни линкови

logo-print

Спречен бунтовнички напад во Судан


Властите во Судан соопштија дека спречиле голем бунтовнички напад на стратешко место во југот на земјата. Портпаролот на суданската армија Ал Саварми Калид изјави дека припадници на суданското Народно ослободително движење го иницирале нападот рано утрово. Десетици бунтовници биле убиени, изјави портпаролот.
XS
SM
MD
LG