Достапни линкови

logo-print

Нови немири во Сирија


Сиријските трупи бомбардирале населби во градот Дамаск, откако Советот за безбедност одобри зголемување на бројот на набљудувачи во Сирија од 30 на 300 лица, јавуваат новинските агенции. Осумчлена екипа набљудувачи веќе е во Сирија и од четвртокот ги посетува жариштата на конфликтот меѓу приврзаниците на претседателот Башар ал Асад и бунтовниците, во кој загинаа над 9,000 луѓе.
XS
SM
MD
LG