Достапни линкови

logo-print

Парични награди за туркменистанските ветерани


Туркменистанската влада ќе им исплати по 200 манати (70 американски долари) на ветераните од Втората светска војна. Како што јавуваат тамошните медиуми, сретствата ќе им се доделат на ветераните најкасно до 9 мај. Туркменстанската влада соопштила дека парите се доделуваат како вид признание за „невидената храброст покажана на бојното поле“.
XS
SM
MD
LG