Достапни линкови

logo-print

Шеесетмина повредени во железничка несреќа во Холандија


илустрација

илустрација

Најмалку шеесетмина се повредени во судир на два воза во близина на Амстердам. Портпарол на холандската полиција потврди дека дваесетмина се со тешки повреди. Властите во земјата работат на утврдување на причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG