Достапни линкови

logo-print

Ден на молитва во Русија


Руската православна црква ги повика верниците да присуствуваат на денот на молитва со цел да се одбрани верата. Настанот се организира по серија вандализми во руските православни цркви. Московските власти распоредиа 14,000 полициски службеници со цел мирно одвивање на настанот.
XS
SM
MD
LG