Достапни линкови

logo-print

Борби во Јемен


Јемен

Јемен

Министерството за одбрана на Јемен соопшти дека денеска било освоено едно засолшиште на Ал Каеда при што биле убиени 18 милитанти. Во соопштението се прецизира дека ова било дел од владината офанзива која почна пред две недели против припадниците на Ал Каеда во јужниот дел на земјата. Досега, според официјалните податоци, загинале над 250 милитанти и 37 јеменски војници.
XS
SM
MD
LG