Достапни линкови

logo-print

Нови демонстрации во Каиро против воените лидери


Неколку илјади луѓе демонстрираа денеска во центарот на Каиро против политичкото влијание на армијата и против учеството во политиката на функционери од времето на Хосни Мубарак. Муслиманското братство, кое доминира во новиот парламент на Египет, ги подржа протестите откако нивниот кандидат за претседател, на изборите што треба да се одржат во наредниот месец, беше дисквалификуван од изборната комисија.
XS
SM
MD
LG