Достапни линкови

logo-print

Форд отвора нова фабрика во Кина


Компанијата Форд соопшти дека планира да отвори фабрика за производство на автомобили во источна Кина во вредност од 760 милиони долари. Фабриката ќе биде со капацитет од 250 илјади автомобили годишно, а со тоа инвестициите на Форд во Кина ќе достигнат скоро 5 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG