Достапни линкови

logo-print

Албанскиот претседател Топи на средба со вицепремиерот Арифи


албанскиот претседател Бамир Топи

албанскиот претседател Бамир Топи

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи синоќа имаше работна вечера со албанскиот претседател Бамир Топи. Соговорниците се согласија дека европската интеграција е стратегиски приоритет на двете земји и оти е потребно да продолжи имплементацијата на неопходните реформи. Претседателот Топи изјави дека Албанија се залага за одржување и унапредување на добрососедските односи и ја поддржува интеграцијата на Македонија во евроатлантските структури.
XS
SM
MD
LG