Достапни линкови

logo-print

Нови протести во Бахреин


Манама

Манама

Во Бахреин дошло до нови протести пред планираната трка на Формула еден во текот на претстојниот викенд. Неколку стотици луѓе се судрија со полицијата која ги спречила да одржат антивладини протести во главниот град Манама. Бахреин е зафатен со превирања повеќе од една година, а организаторите на Формула еден беа критикувани, бидејќи не ја откажале трката.
XS
SM
MD
LG