Достапни линкови

logo-print

Американски хеликоптер се урнал во Авганистан


Американски воен хеликоптер со четворица членови на екипажот се урнал во југозападниот дел на Авганистан. Засега нема извештаи за евентуални жртви. Американски воени претставници не ја исклучуваат можноста хеликоптерот од типот Блек Хок да бил цел на, како што се наведува, непријателски оган. Скоро 3 илјади американски војници загинале во Авганистан од почетокот на операциите против талибанците во 2001 година.
XS
SM
MD
LG