Достапни линкови

logo-print

Осудени 34 лица обвинети за тероризам во Таџикистан


Суд во Таџикистан

Суд во Таџикистан

Таџикистанскиот суд осуди 34 членови на Исламското движење на Узбекистан за тероризам. Тие беа обвинети за убиство, обид за атентат на претставници на владата и за членство во терористичка организација.
Мажите беа осудени на затворски казни кои се движат од 8 до 28 години затвор.
XS
SM
MD
LG