Достапни линкови

logo-print

Тачи против употреба на сила во северно Косово


Косовскиот премиер Хашим Тачи

Косовскиот премиер Хашим Тачи

Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека неговата влада е против употребата на сила во северно Косово и дека нема да дозволи да биде загрозен милиметар од територијата на земјата. Тој упати критика до опозицијата, која за состојбата во северниот дел на Косово ја обвинува српската зедница.
Опозицијата ја напушти седницата на Собранието веднаш откако Тачи доби право на збор.
XS
SM
MD
LG