Достапни линкови

logo-print

Куба го критикува Обама


Кубанската влада го критикуваше американскиот претседател Барак Обама бидејки тој повика на демократски промени во таа земја.
Ние Кубанците ке се грижиме за Куба, се вели во соопштението на Комунистицката партија Гренма. Во соопштенеито се изразува благодарност на регионалните лидери кои бараа Куба да биде вклучена во следните самити на двете Америки.
XS
SM
MD
LG