Достапни линкови

logo-print

Уапсена група на милитанти во Азербеџан


Азербеџанското министерство за национална безбедност соопшти дека безбедносните сили уапсиле група на милитанти кои се поврзани со Ал Каеда. Според нив, милитантите планирале да спроведат серија терористички напади во земјата. Припадниците на групата студирале во исламски училишта во Сирија и имале воена обука во Пакистан и Иран.
Властите не информираа колку лица биле точно уапсени.
XS
SM
MD
LG