Достапни линкови

logo-print

Сирија го одби предлогот на ОН за повеќе набљудувачи


Сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем

Сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем

Сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем изјави денеска дека бројката на 250 набљудувачи на ОН на примирјето во земјата е разумна и доволна. Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун претходно изјави дека треба да се зголеми бројката на набљудувачи во Сирија.
Муаелм кој е во посета на Пекинг додаде дека организацијата може да ги користи сириските авиони за извршување на нејзината мисија
XS
SM
MD
LG